Piątek, 17.1.2020
Name days: Antoni / Kamil / Teodor
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Komunikat o błędzie

  • Warning: simplexml_load_file(): public://yr_verdata/5697f0702d7cd5c5ff00c9904abebed7.xml:399: parser error : Extra content at the end of the document in _yr_verdata_refresh_xml() (line 1154 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/sites/all/modules/yr_verdata/yr_verdata.module).
  • Warning: simplexml_load_file(): </weatherdata>rdata> in _yr_verdata_refresh_xml() (line 1154 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/sites/all/modules/yr_verdata/yr_verdata.module).
  • Warning: simplexml_load_file(): ^ in _yr_verdata_refresh_xml() (line 1154 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/sites/all/modules/yr_verdata/yr_verdata.module).
  • Warning: simplexml_load_file(): public://yr_verdata/5697f0702d7cd5c5ff00c9904abebed7.xml:399: parser error : Extra content at the end of the document in yr_verdata_generate() (line 475 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/sites/all/modules/yr_verdata/yr_verdata.module).
  • Warning: simplexml_load_file(): </weatherdata>rdata> in yr_verdata_generate() (line 475 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/sites/all/modules/yr_verdata/yr_verdata.module).
  • Warning: simplexml_load_file(): ^ in yr_verdata_generate() (line 475 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/sites/all/modules/yr_verdata/yr_verdata.module).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in yr_verdata_generate_forecastboxes() (line 556 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/sites/all/modules/yr_verdata/yr_verdata.module).

660-lecie lokacji Biskupic Ołobocznych

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dzień 2 lipca 2017 na długo zapisze się w pamięci mieszkańców naszej wioski, gdyż tego dnia obchodzono uroczystość 660-lecia lokacji Biskupic Ołobocznych. Nasza szkoła bardzo aktywnie współpracuje z środowiskiem lokalnym oraz naszym sołtysem, dlatego podczas tego wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego z Biskupic Ołobocznych z ciekawym programem artystycznym. Na początek wystąpili najmłodsi, przedszkolaki zaprezentowały wiersz W. Bełzy "Kto Ty jesteś?" oraz "Piosenkę o Polsce", następnie wystąpili uczniowie z klasy czwartej w inscenizacji legendy o Bartku, który uratował naszą wieś. W dalszej części uczniowie z klasy piątej zaśpiewali piosenkę o współczesnym Bartku, wyrecytowali garść limeryków o Biskupicach Ołobocznych oraz zaśpiewali optymistyczną piosenkę "Chodź pomaluj mój świat". Na zakończenie wszyscy występujący zaśpiewali naszą ulubioną, szkolną piosenkę o Polsce.