Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Ślubowanie klasy I

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów odbyła się w nasze szkole dnia 19 października 2018.Wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce - pani Bożena Budzik, kierownik Referatu Oświaty- pan Daniel Mituła oraz przewodnicząca Rady Rodziców- pani Róża Świtała. Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w corocznym, szkolnym kalendarzu imprez, po której staniecie się członkami społeczności szkolnej, czyli będziecie już nie tylko dziećmi, ale też uczniami tej szkoły - takimi słowami zwróciła się do dzieci wychowawczyni pierwszej klasy Krystyna Szczegóra. Tradycyjnie dzieci z klasy pierwszej oraz drugiej i czwartej zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Dziewięcioro pierwszoklasistów zdało swój pierwszy egzamin i w symboliczny sposób poprzez ślubowanie i pasowanie ołówkiem, zostało przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły, stając się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Uczniowie przywitali się ze sztandarem, a następnie złożyli przyrzeczenie. Pasowania dokonała dyrektor szkoły- pani Bożena Walczak oraz Burmistrz Gminy i Miasta –pani Bożena Budzik. Fakt obecności rodziców, uczniów klas starszych i ich wychowawców dodał dodatkowej wagi tej uroczystości. Miłą niespodzianką dla dzieci były drobne upominki wręczone przez pana Daniela Mitułę, dyplomy i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści posadzili przy szkole swoje drzewko i wspólnie z rodzicami i gośćmi zasiedli do pysznych słodkości przygotowanych przez rodziców.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości – uczniowie I klasy wraz z wychowawczynią.

K.SZ