Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Wycieczka przedszkolaków na Górecznik

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 10 czerwca 2016r. o godzinie 8.00 pod naszą szkołę przyjechał autokar. Ciekawe kogo tym razem zabierze na wycieczkę. Ooo… tym razem wsiedli nasi najmłodsi  – przedszkolaki. Ciekawe dokąd pojechali? Z ich relacji wynika, iż przejechali przez Ostrów Wielkopolski, a ostateczny przystanek był na Góreczniku. Kiedy wysiedli z autobusu, przywitała ich sympatyczna Pani Iza, która była przewodniczką wycieczki. Przedszkolaki swoją przygodę rozpoczęli od zapoznania się z tym jak powstaje mąka, która potrzebna jest do wypieku chleba. Samodzielnie wyrabiali ciasto na chlebek, formowali, sypali makiem. Kolejny etap wycieczki to zwiedzanie mini zoo, w którym poznali i zobaczyli między innymi: perliczki, strusie, kozy, lisy, indyki. Atrakcją wycieczki były również zamki dmuchane, kolejka linowa, przejażdżka ciuchcią oraz urządzenia na placu zabaw. Przelotne opady deszczu nie popsuły dobrej zabawy, a wycieczkę uatrakcyjniło ognisko i pieczone kiełbaski, które nasyciły brzuszki naszych przedszkolaków. Dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wróciły bezpiecznie do swoich domów.