Piątek, 14.6.2024
Name days: Ryszard / Eliza / Justyna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 29 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły historię uchwalania tej najważniejszej w państwie Ustawy, uczniowie klas IV – VII wcielili się w role reporterów i uczestników tych wydarzeń. Młodzi aktorzy z zapałem oddali gorącą atmosferę tamtych dni i reakcję innych państw  na ten radykalny krok Polaków. Do nagrania relacji z Warszawy, Moskwy czy Paryża wykorzystano sprzęt audio – wizualny otrzymany w ramach projektu edukacyjnego ,,Laboratora przyszłości”, realizowanego przez MEN i Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.