Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Konkurs: „Moda na odblaski” rozstrzygnięty

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Konkurs: „Moda na odblaski”  rozstrzygnięty

   Promując bezpieczne zachowania nasz Szkolny Klub Bezpieczeństwa ogłosił konkurs plastyczny: „Moda na odblaski”. Efektem konkursu są prace dzieci wystawione na szkolnym korytarzu. Wszystkie one zachęcają do noszenia elementów odblaskowych. Bardzo dziękujemy uczestnikom za ciekawe prace. A wszystkich zapraszamy do obejrzenia wystawki i ...

Przeczytaj koniecznie!!!

Zaczął się okres jesienno-zimowy. Pogarszające się warunki drogowe, wynikające z wcześniej zapadającego zmierzchu oraz częstych opadów atmosferycznych, utrudniają kierującym pojazdami dostrzeżenie pieszych uczestników ruchu, często ubranych w ciemny kolor odzieży.

Osoby poruszające się w ciemności bez elementów odblaskowych są zauważane przez kierujących niemal w ostatniej chwili z odległości kilkunastu metrów. Odblaskowa opaska, kamizelka lub inna część ubioru sprawi, że kierujący zauważy pieszego znacznie wcześniej. Widoczność takiej osoby z odległości ponad 150 metrów daje kierującemu o wiele więcej czasu na wykonanie bezpiecznego manewru, jak ominięcie czy zahamowanie.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH O UMIESZCZANIE CHOĆBY JEDNEGO ELEMENTU ODBLASKOWEGO NA ODZIEŻY.

BĄDŹ BEZPIECZNY!

NOŚ ODBLASKI!