Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkolny turniej badmintona

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W maju 2022 r. zakończył się rozgrywany w naszej szkole turniej badmintona. Rywalizację rozpoczęto w pierwszym półroczu, jednak na bardzo duże zainteresowanie zawodników i możliwość gry na jednym, wymiarowym boisku ,zawody ukończono dopiero w maju tego roku. Do turnieju przystąpiło 26 uczniów naszej szkoły z klas IV - VIII. Spośród zgłoszonych uczestników utworzono cztery grupy, gdzie grano systemem "każdy z każdym". Grano do dwóch wygranych setów.  Następnie dwóch zwycięzców z każdej grypy przystąpiło do rywalizacji o strefę medalową . Celem tych zawodów było: popularyzacja tej pasjonującej dyscypliny sportowej, zapewnienie aktywnego wypoczynku podczas przerw, propagowanie zdrowego stylu życia oraz sprawdzenie swoich umiejętności w tej dyscyplinie. Turniej był doskonałą okazją do kształtowania wśród zawodników i kibiców właściwych postaw fair - play.

Do walki o medale zakwalifikowali się: Adam Grzelak (kl.IV), Aleksandra Stodolna (kl.VII), Jakub Stodolny (kl.VIII) i Bartosz Kałużny (kl.VIII). Po bardzo emocjonującej i zaciętej rywalizacji wyniki przedsawiają się następująco:

I miejsce - Jakub Stodolny

II - miejsce -Bartosz Kałużny

III miejsce - Aleksandra Stodolna

IV miejsce - Adam Grzelak

Wszystkim dziękujemy za tak liczny udział w turnieju, a zwycięzcom gratulujemy. Uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy i symboliczne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej impezy sportowej.