Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Wieczór z książką 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wieczór z książką”

Pod takim hasłem późnym popołudniem 7 kwietnia odbyło się w naszej szkole „Spotkanie z książką”. Było to jedno z kolejnych działań w ramach realizowanego w bieżącym roku szkolnym projektu edukacyjnego dla kl. I-III: „Kto czyta, nie błądzi”. Do wspólnego czytania zaproszeni zostali: pani dyrektor szkoły Bożena Walczak, pani bibliotekarka Ala Dembek oraz rodzice i uczniowie klas I-III. Naszym działaniom przyświecało motto – słowa naszej wybitnej noblistki Wisławy Szymborskiej:

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor przedstawiając fragment ulubionej powieści. Po przeczytaniu gorąco zachęcała zebranych do „polubienia” czytania. Wskazała, że czytanie jest jak wielka przygoda, jak niekończąca się podróż, w którą każdy człowiek niezależnie od wieku może wyruszyć. Wystarczy dobra książka.

I taką właśnie ucztę „duchową”, czyli piękną przygodę z książką przeżywaliśmy podczas przygotowanych prezentacji. Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej, niekiedy po raz pierwszy, wystąpili przed publicznością i zaprezentowali swoje piękne czytanie. Również wielu z obecnych rodziców uraczyło słuchaczy wspaniale przeczytanymi utworami wielu znanych polskich pisarzy i poetów. Zaprezentowane teksty często wywoływały na twarzach słuchających uśmiech, zaciekawienie bądź zachwyt. A każdy czytający otrzymał gromkie oklaski.

Spotkanie z książką upłynęło wszystkim w miłej atmosferze. Wróciliśmy do domów bogatsi w nowe doświadczenia. Książki są skarbnicą wiedzy, miejscem niesamowitych przygód, czarownych chwil. Sięgajmy po książki. To wszystko można mieć, gdy tylko zechcemy…

Wychowawczynie klas I-III