Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

"Jak nie czytam, jak czytam"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

IV edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam" w naszej szkole odbyła się 7 czerwca 2019r. zgodnie z regulaminem. Zaczęliśmy czytać punktualnie o godzinie 10.00 bijąc rekordy w czytaniu. Czytaliśmy w sali gimnastycznej, ponieważ nie dopisała nam pogoda, na dworze było mokro i pochmurnie. Na sali zgromadzili się uczniowie wszystkich klas w liczbie 94  osób. Do czytania zaprosiliśmy również 2 oddziały przedszkolaków. Z wiadomych powodów dzieciom czytały panie przedszkolanki. Zapraszając maluchy chcieliśmy im pokazać, że czytanie może być fajną przygodą i można czytać lub słuchać różnych utworów siedząc z kolegami na kocach i materacach nawet w sali gimnastycznej. Dzieci czytały przeróżne książki przyniesione z domu. Młodsze bajki, baśnie, opowiadania, starsze powieści, pojawiły się również biografie słynnych sportowców. Mam nadzieję, że akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam" pozostanie już tradycją naszej szkoły i dla niektórych zwłaszcza młodszych dzieci  będzie początkiem spotkania z książką.

M.K.