Wtorek, 28.5.2024
Name days: Wiktor / Inga / Ignacy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Dziś Andrzeja, dziś Andrzeja, wróżyć, wróżyć czas

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dziś Andrzeja, dziś Andrzeja, wróżyć, wróżyć czas.A więc wosk tu lej, a więc marzenia spełnią się w Ten czas".Jak mówi stare, polskie przysłowie "

Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja". Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Andrzejki są więc świetną okazją dla wszystkich ludzi do poznania swojej przyszłości. W ten dzień możemy się dowiedzieć nie tylko, kiedy staniemy na ślubnym kobiercu, jakie imię będzie nosiła osoba, którą poślubimy, ale też jakie wydarzenia spotkają nas w nadchodzącym czasie.W naszej szkole wróżby andrzejkowe tradycyjnie przygotowują uczniowie klasy szóstej i zapraszają do wspólnej zabawy całą społeczność szkolną. W tym roku odbyły się one w piątek 27 listopada , w jaskinię wróżb zamieniała się nasza szkolna biblioteka. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy imprezy świetnie się bawili i przyjęli nasze wróżby "z przymrużeniem oka". Pamiętajmy, że warto kultywować nasze tradycje i obrzędy ludowe i świąteczne. Już niedługo mikołajki, na które już dziś zapraszamy.