Saturday, 13.7.2024
Name days: Daniela / Henryk / Małgorzata
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole 2013

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF
Okres bożonarodzeniowy obfitował w naszej szkole licznymi wydarzeniami. Szkolne korytarze zapełniły się pięknymi, oryginalnymi dekoracjami świątecznymi, które samodzielnie wykonywali nasi uczniowie i ich rodzice. Można je było kupić na świątecznym kiermaszu, który był czynny przez cały grudzień. W klasach odbyły się spotkania opłatkowe, lekcje otwarte z rodzicami, nie zapomniał też o nas św. Mikołaj. Koniec roku spędziliśmy też w świątecznym nastroju. 20 grudnia cała społeczność szkolna zgromadziła się na wspólnej wigilii w sali gimnastycznej, gdzie przy pachnących piernikach słuchaliśmy pięknych wierszy, śpiewaliśmy wspólnie  kolędy, dzieliliśmy sie opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Nowy rok 2014 rozpoczęliśmy też świątecznie od przedstawień tradycyjnych jasełek. Nasi uczniowie pod kierunkiem p. M. Kaźmierczak i B. Wągrowskiej przygotowali spektakl pt. " Jasełka z chórem aniołów". Ich premiera odbyła się 6 stycznia w święto Trzech Króli w sali wiejskiej z okazji Dnia Seniora. Cała społeczność szkolna obejrzała je 16 stycznia 2014 roku na szkolnej imprezie integracyjnej, będącej posumowaniem tego świątecznego okresu. Zaprezentowali się na niej także uczestnicy międzyszkolnego konkursu kolęd i pastorałek, który odbył sie w gimnazjum w Nowych Skalmierzycach. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę: Klaudia Szymczak zdobyła 3 miejsce, Marta Szulc i Ola Bączkiewicz zasłużyły na wyróżnienie jury, przepięknie  pastorałkę " Bosy pastuszek" wykonał Adam Długiewicz. Tym muzycznym akcentem zakończyliśmy okres bożonarodzeniowy w naszej szkole.