Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Teatr 2014 - spektakl "W pustyni i w puszczy"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 25.03.2014r. odbyła się wycieczka do Ostrowa Wielkopolskiego. Uczestniczyło w niej czterdzieścioro uczniów z klasy III - VI . Celem tej wycieczki było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „ W pustyni i w puszczy”.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy, była galeria sztuki współczesnej. Znajdowały się w niej „ Szkłem malowane” obrazy, których autorem jest Tomasz Urbanowicz.

Następnie poszliśmy do Ostrowskiego Centrum Kultury, w którym odbył się spektakl teatralny. Przedstawienie trwało ok. 60 minut. Występowało w nim pięcioro aktorów, którzy kreowali role bohaterów naszej lektury: Stasia, Nel, porywaczy: Gebhra, Idrysa oraz Chamisa. Naszą uwagę zwrócił artysta, który wcielił się w postać Kalego ( Murzyna).

Zadbano o efekty specjalne, scenografię, efekty wideo, opracowanie muzyczne. Aktorzy nawiązali świetny kontakt z widzami.

Wróciliśmy do szkoły z bagażem wielu pozytywnych emocji. Uważamy, że wycieczka była udana. Dzięki niej na pewno bardzo dobrze zapamiętamy naszą lekturę- wspaniałą powieść Henryka Sienkiewicza.