Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Dzień Edukacji Narodowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Do jednych z bardziej uroczystych dni w szkole należy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, dzień w którym uczniowie oraz ich rodzice wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, choć  trudnej pracy nauczycieli. Uczucia te wyrażane są najczęściej kwiatami, ale można je również uczcić żywym słowem i piosenką. I właśnie temu celowi posłużył montaż słowno - muzyczny zatytułowany „Koncert życzeń dla naszych nauczycieli”. Przygotowaliśmy dla każdego nauczyciela z naszej szkoły osobiste dedykacje oraz dołączyliśmy do nich piosenkę lub wiersz. Akademia odbyła się w naszej szkole oczywiście w dniu 14 października 2015r. w sali gimnastycznej naszej szkoły. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy IV i VI pod opieką p. Beaty Wągrowskiej, opiekunki samorządu uczniowskiego. W tej szkolnej uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna, zaprosiliśmy także Radę Rodziców naszej szkoły, która przygotowała dla pracowników naszej placówki słodki upominek - pyszny tort. Ten dzień upłynął nam w miłej atmosferze, zapisał się już na stałe w naszej szkolnej tradycji.