Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Koncert Filharmoniczny

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W piątek 13 października w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym muzyczne spotkanie z filharmonią. Tym razem kaliscy muzycy przedstawili koncert pt.: „Pojedynek na smyczki”.

W orkiestrze filharmonii największą grupę instrumentów stanowią instrumenty smyczkowe - skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabasy. Podczas koncertu wraz z kwintetem smyczkowym przypomnieliśmy sobie wszystkie instrumenty tworzące sekcję instrumentów smyczkowych. Dowiedzieliśmy się też, że zarówno wielkość instrumentu, jak i jego budowa wpływają na brzmienie i wysokość dźwięku.

Muzycy podczas koncertu zachwycili nas wspaniałą muzyką, w której można było rozpoznać utwory naśladujące zwierzęta – między innymi małe kurczęta czy niedźwiedzia, posłuchać pięknego tanga z Argentyny oraz utworów kompozytora z Węgier – Johanessa Bramsa. Wisienką na torcie było wykonanie tanga True Lies z filmu: „Prawdziwe kłamstwa”. Utwór ten zadedykowany został przez muzyków naszym nauczycielom z okazji zbliżającego się Święta Edukacji Narodowej.

Dla wszystkich słuchaczy jesienny koncert okazał się wspaniałą duchową lekcją muzyki.