Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Akcja czytelnicza „Przerwa na czytanie” już przeprowadzona

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W środę 26 października 2022r. na przerwach w naszej szkole panował dziwny spokój. Było to spowodowane udziałem naszych uczniów w akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie”. Była to już III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji  w której nasza szkoła wzięła udział. Uczniowie siedzieli na przerwach czytając przyniesione przez siebie książki lub wypożyczone w bibliotece szkolnej bądź publicznej. Najmłodszym dzieciom z obu grup przedszkolnych czytały panie przedszkolanki. Również w klasie I dzieciom, które jeszcze same nie radzą sobie z czytaniem, głośnio czytała wybraną książkę wychowawczyni. Dzieci czytały w różnych miejscach, siedząc na pufach w korytarzach szkolnych, schodach oraz w salach lekcyjnych. W akcji „Przerwa na czytanie” w tym roku szkolnym wzięło udział 84 uczniów oraz 9 nauczycieli.