Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

„Pszczółka Maja”- wycieczka do teatru

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W środę 5 czerwca 2013r. dzieci z oddziałów przedszkolnych, pierwszej klasy i sześcioro dzieci z drugiej wybrały się na wycieczkę do Kalisza, do teatru im. Wojciecha Bogusławskiego, gdzie obejrzały spektakl "Pszczółka Majka" zaczerpnięty z serialu animowanego pod tym samym tytułem „Pszczółka Maja”.

Spektakl był bardzo ciekawy i humorystyczny.  Bohaterami spektaklu byli oczywiście Pszczółka Majka, jej leniwy przyjaciel Grubcio, a także rozśpiewana pajęczyca Tekla, konik polny Filip, ciągle zmęczony żuczek, mądra ślimakowa z dziećmi i zdyscyplinowana drużyna mrówek.

Spektakl odbył się na scenie kameralnej, gdzie dzieci - widzowie miały bardzo bliski, bezpośredni kontakt z aktorami i postaciami z bajki. Co pozwoliło  dzieciom aktywnie uczestniczyć w spektaklu.  Dekoracja sceny przedstawiała barwna, letnią łąkę. Do tego doskonała oprawa muzyczna spowodowała, że wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni i czuliśmy się jak gdyby wszystko działo się naprawdę.

Po udanym spektaklu czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka była to wycieczka do Bajkolandu. Gdzie mogły bawić się do woli. Bardzo zmęczone lecz szczęśliwe wróciły do domu.