Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Ślubowanie klasy 1

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 22 października 2014 r. o godzinie 10.00, uczniowie klasy pierwszej wraz z rodzicami przybyli do szkoły, aby złożyć uroczyste ślubowanie i otrzymać pasowanie na ucznia. Na tę szczególną uroczystość przybyli zaproszeni goście: burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pani Bożena Budzik, kierownik Referatu Oświaty i Wychowania pan Daniel Mituła, sołtys wsi pan Mirosław Nowacki, przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Stodolna.

Dyrektor szkoły pani Bożena Walczak powitała pierwszaków  jako członków szkolnej rodziny. Odświętnie ubrani uczniowie, w granatowych biretach na głowach, odważnie i radośnie brali udział w uroczystości. Zaprezentowali program artystyczny, w czasie którego udowodnili, że mogą przystąpić do ślubowania. Po wprowadzeniu sztandaru poważnie i dostojnie dokonali ceremonii jego powitania. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Kolejnym ważnym momentem było pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych. Pasowania dokonała burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pani Bożena Budzik oraz dyrektor szkoły pani Bożena Walczak. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, upominki ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach. Uczniowie klasy trzeciej wręczyli słodycze przygotowane przez  Radę Rodziców.

Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia było spotkanie w klasie i wspaniałe przyjęcie, podczas którego czekała na dzieci niespodzianka. Był to duzy tort ze świeczkami. Bohaterowie dnia otrzymali jeszcze słodycze i wspólnie z klasą drugą i trzecią uczestniczyli w zajęciach integracyjnych. Nie wszyscy uczniowie w tym dniu chętnie opuszczali mury szkoły. Życzymy pierwszoklasistom, aby cały okres pobytu w naszej szkole był radosny, pełen wrażeń i sukcesów.