Saturday, 13.4.2024
Name days: Przemysław / Justyna / Ida
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Finał projektu „Nasza wspólna Europa” 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Finał projektu „Nasza wspólna Europa”

21 maja był dla społeczności Szkoły Podstawowej w Biskupicach Ołobocznych wielkim i długo oczekiwanym świętem. W tym dniu odbył się finał realizowanego od miesiąca projektu: „Nasza wspólna Europa”, którego motywem wyboru była obchodzona niedawno 10 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Otwarcia „święta z Europą” dokonała dyrektor szkoły pani Bożena Walczak. Powitała przybyłych do szkoły gości: skarbnika Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pana Bolesława Borkowskiego, kierownika Referatu Oświaty i Wychowania pana Daniela Mitułę, radnego gminnego pana Arkadiusza Gmerka, przewodniczącą Rady Rodziców panią Dorotę Stodolną oraz obecnych przyjaciół szkoły. Część artystyczną poprzedził korowód uczniów w barwnych europejskich strojach: pojawili się Polacy, Cypryjczycy, Litwini, słowaccy górale, postacie z bajek czeskich. Recytacja „Katechizmu Polskiego Dziecka – Kto ty jesteś?” W. Bełzy oraz taneczny krakowiak w wykonaniu przedszkolaków rozpoczął zaplanowaną europejską wędrówkę. Na południe Europy przeniosła wszystkich piosenka Drupiego i Heleny Vondraczkowej w wykonaniu Klaudii i Marty. Poznaliśmy też tajemnicę „Małego Księcia” . Ważnym elementem Imprezy był finał konkursu wiedzy o państwach Unii. Z najlepszych zawodników klas IV-VI trudną rywalizację wygrała Ola K. z klasy IV. Gratulujemy! A całość imprezy zwieńczył wspólnie odśpiewany hymn Unii: „Oda do radości”, po którym „posłaliśmy” balonikami podniebne pozdrowienia z naszej imprezy dla Całej Europy.

Pięknie prezentował się w tym dniu również wystrój szkoły: na korytarzach pojawiły się prezentacje o państwach Unii oraz wernisaż postaci z bajek Europy – efekt konkursu plastycznego dla najmłodszych uczniów. A dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu rodziców, goście oraz uczniowie mieli możliwość degustacji różnych europejskich potraw.

Wspólna „Podróż po Europie” stała się dla naszych uczniów źródłem wiedzy o państwach europejskich, o ich kulturze, zabytkach, ciekawych miejscach, postaciach czy przysmakach kulinarnych. Mamy nadzieję, że ta przygoda pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.