Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

WYCIECZEK CZAS!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Z piękną pogodą i uśmiechami na twarzach najmłodsi uczniowie rozpoczęli czas przedwakacyjnych wycieczek. 29 maja równo o godz. 9.00 autokarem wyruszyła grupa 42 dzieci na leśną przygodę do Gołuchowa. Zwiedzanie tego urokliwego miejsca rozpoczęło się od wizyty w Muzeum Leśnictwa. Tu dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat działalności człowieka w lesie, zobaczyły wiele narzędzi i wytworów z drewna, mogły podziwiać makiety obrazujące tartak, leśne tereny naturalne, zmieniane przez człowieka i zdegradowane. Ale najbardziej zachwyciły się przy ekspozycji zwierząt. Mogły z bliska zobaczyć łosia, sarnę, wilka, orła, sowę... Podziwiały rodzinę żubrów i muflonów. A wystawa wiosennego i zimowego lasu, wzbogacona efektami dźwiękowymi, zachwyciła bogactwem i różnorodnością zwierząt w ich naturalnym środowisku.

W Muzeum „Oficyna” nasza grupa zwiedziła wystawę drewnianych zabawek. Dzieci oglądały także bogate zbiory skór zwierząt, poroży, rzeźb. Dowiedziały się wiele o pracy leśników, a nawet o nieistniejącym już zawodzie bartnika. Mogły zajrzeć do przepięknych pokoi księżniczki Izabeli i przejść po krętych schodkach. A z okien podziwiały piękne pawie, z których jeden po królewsku powitał nas barwnym ogonem.

Podczas spaceru gołuchowski park zachwycił  nas kwitnącymi rododendronami i azaliami. W drodze do zagrody żubrów wycieczkowicze podziwiali piękny zamek oraz wiele różnych drzew, strumyków i stawy. A po wędrówce już w samej zagrodzie podglądali życie żubrów, koników polskich, danieli, a nawet rodzinę dzików. Zmęczeni, ale zadowoleni późnym popołudniem wszyscy wrócili do domów. A pamiątki zakupione w Gołuchowie pozostaną miłym wspomnieniem tej wycieczki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.