Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Czytam z klasą

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

III edycja międzynarodowego projektu czytelniczego "Czytam z klasą" - Lekturki spod chmurki. Klasy I-III po raz kolejny przystąpiły roku szkolnym 2021-2022 do tego projektu. Tym razem głównym przesłaniem podczas czytania lektur jest hasło "Poznajemy zawody". 

PROJEKT SKŁADA SIĘ Z TRZECH MODUŁÓW:
I MODUŁ od 01.10.2021r. do 31.12.2021r.
PODRÓŻE MAŁE I DUŻE
II MODUŁ od 01.01.2022r. do 31.03.2022r.
NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY
III MODUŁ od 01.04.2022r. do 31.05.2022r.
NA RATUNEK

"CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI" w roku szkolnym 2020-2021 przyjęła formę międzynarodowego projektu czytelniczego. Jest to już druga edycja tego projektu, który zaczęliśmy realizować w ub. roku. Tegoroczne zadania maja charakter ekologiczny, stąd książki i zadania z nimi związane dotyczą często świata przyrody. W części pierwszej: "Mała chmurka w krainie drzew" omawialiśmy znaczenie i sposoby dbania o rośliny, szczególnie drzewa, część druga: "Mała chmurka w krainie śniegu" wskazuje na dbałość o planetę, mówi o zagrożeniach klimatycznych. Część trzecia - "Mała chmurka w krainie słońca" dotyczy Dnia Ziemi i środowiska.

"CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI" - EDYCJA I - (ROK SZKOLNY 2019-2020) to ogólnopolski projekt, którego realizację rozpoczęli nasi uczniowie z klas I-III.  Głównymi celami zajęć z lekturami są:

  • rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
  • rozwijanie aktywności czytelniczej,
  • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
  • integracja zespołu klasowego,
  • współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.

Naszą przygodę z czytaniem zaczęliśmy od wyboru książek do czytania. Klasa I wybrała Calineczkę, klasa II Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, a klasa III Dzieci  z Bullerbyn. Przygotowaliśmy kąciki czytelnicze i plakaty zachęcające do czytania, ulepiliśmy  z plasteliny „Czytusie",powstały już pierwsze lekturniki, kolorowe ilustracje, zakładki. Zaproszono także gości do czytania kolejnych rozdziałów. Będą to na pewno ciekawe zajęcia.

                                                                                                                                                                                               D.M.