Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Święto Rodziny 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Niezwykle miło zrobiło się w naszej szkole 9 czerwca późnym popołudniem. Uczniowie klas I-III zaprosili w tym dniu do szkoły swoich „najważniejszych” gości – MAMĘ i TATĘ z okazji obchodzonego w tym czasie DNIA RODZINY. W pięknie przystrojonej sali, przy pysznych ciastach oraz pachnących, soczystych truskawkach wszyscy uczniowie zaprezentowali gościom przygotowany program artystyczny. Występ rozpoczęli pierwszoklasiści krótkim montażem z życzeniami dla rodziców. Po wzorowo zaśpiewanej piosence rodzice obejrzeli koncert na dzwonkach w wykonaniu klasy drugiej. Również piosenka „Bo rodzina to rodzina” potwierdziła, że dom, a w nim mama i tata - jest dla dzieci naj… naj… najważniejszy!

Głównym elementem programu były przygotowane w ramach realizowanego w ciągu całego roku projektu czytelniczego: „Kto czyta, nie błądzi” przedstawienia teatralne. Uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali montaż „Ananasy z naszej klasy”. W humorystyczny sposób pokazali, jak to bywa w pewnej klasie – a może w naszej? Natomiast w świat pięknej baśni – „Szewczyk Dratewka”, przenieśli wszystkich widzów aktorzy z drugiej klasy. Po wielu perypetiach, oczywiście rozwiązanych z pomocą leśnych przyjaciół, Szewczyk z panną z wieży oraz ich przyjaciele dostojnie odtańczyli dworski taniec. Występy zakończyła inscenizacja z Koziołkiem Matołkiem w roli głównej. Wesoła gromada pierwszoklasistów wspólnie z "rozbrykanym" Koziołkiem przeżywała niesamowite przygody, szukając drogi do Pacanowa.

Miłe spotkanie zakończyliśmy gorącym podziękowaniem wszystkim zaangażowanym w życie szkoły rodzicom. To często dzięki nim, z ich inicjatywy i przy ich udziale udaje się zrealizować wiele ciekawych pomysłów i przedsięwzięć. Dziękujemy!