Saturday, 13.4.2024
Name days: Przemysław / Justyna / Ida
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Dzień Babci i Dziadka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W zimowy czas, po świętach, prezentach i powitaniu Nowego Roku, każde dziecko pamięta o święcie babci i dziadka. W naszej szkole tradycją już jest zaproszenie szanownych gości na jeden dzień do szkoły, aby pokazać im, jak są kochani i ważni w życiu każdego wnuka czy wnuczki. Również w tym roku zaprosiliśmy swoje babcie i dziadków, którzy przybyli do nas w imponującej liczbie – około 90 osób.

Powitania tak licznej rzeszy niecodziennych gości dokonała dyrektor szkoły Bożena Walczak. W krótkich słowach utwierdziła zebranych, że są tu zawsze bardzo mile widziani. Złożyła  wszystkim najlepsze życzenia z okazji Ich święta. I zaprosiła na uroczystą akademię, podczas której wnukowie, odświętnie ubrani, z przejęciem zaprezentowali się przed najbliższymi przygotowanym od wielu dni programem. Jako pierwsi wystąpiły najmłodsze dzieci – 4 i 5-latki. Z ogromnym przejęciem wyrecytowały one dla gości wierszyki o 12 miesiącach, popłynęła melodia piosenek. Dzieci  z grupy 6-latków i klasy pierwszej zauroczyły  gości przepięknie wystawionymi „Jasełkami”. Były gwiazdeczki, aniołki przy małym Jezusku, Józef z Maryją nucili kolędę, a pasterze, królowie, górale spod Tatr, a nawet babcia i dziadek oddali dzieciątku pokłon i dary. Goście mogli zobaczyć też, jak klasa druga potrafi pięknie przedstawić „Legendę o poznańskich koziołkach”. A scenka dla gości w wykonaniu najstarszej trzeciej klasy przekonała naszych seniorów, że są dla każdego wnuka najważniejsi na świecie, niezbędni i zawsze kochani. Na koniec odbyła się krótka „lekcja” języka angielskiego – pojawiły się zwierzątka z ZOO i wyrecytowały wierszyki w tym języku. Zadaniem dziadków było wysłuchać i potłumaczyć teksty. Każdy więc pilnie uważał, ale na szczęście nie trzeba było odpowiadać!

Miłe spotkanie uwieńczyło gromkie STO LAT, kawa i pyszne ciasta, upieczone przez rodziców. Dziadkowie otrzymali także piękne upominki wykonane własnoręcznie przez dzieci. I oczywiście nie zabrakło oczekiwanego walczyka. Każdy wnuk mógł zatańczyć z ukochaną babcią czy dziadkiem. Ach, co to był za bal!!!

- To najmilszy dla nas czas! - Przychodzimy tu z wielką radością! - Czujemy się wyjątkowo! - Tu zawsze jest tak pięknie i uroczyście! – to słowa gości, którzy wychodząc tymi słowami dziękowali za zaproszenie. A miłe uśmiechy, a niekiedy wzruszone oczy dziadków, widzących jak dzieci okazują im swoją miłość i przywiązanie są dowodem, że takie spotkania są bardzo ważne i potrzebne.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości – w Galerii