Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Śladami Orła Białego - podsumowanie zajęć 2014r.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Śladami Orła Białego 

Fajne lekcje historii, tego króla już znamy, wiemy, kiedy to było… Takie komentarze było słychać na ostatnich zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej.

Dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem cieszyły się zajęcia z historii Polski prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej Śladami Orla Białego w klasie trzeciej.

Zajęcia prowadzone były metodami aktywnymi, podczas których uczniowie wyszukiwali informacje, kojarzyli fakty historyczne, tworzyli oś wydarzeń. Wykorzystywano wiele pomocy interaktywnych. Powodzeniem cieszyły się spotkania z filmem historycznym. Zorganizowano spotkania z ciekawymi ludźmi. Dzieci spotkały się z byłym żołnierzem Wojska Polskiego weteranem wojny w Iraku, sołtysem wsi panem Mirosławem Nowackim. Ciekawą pogadankę na temat rodzinnych wspomnień historycznych przeprowadził tata jednego z uczniów pan Jacek Zębski. Uczniowie odwiedzili szkolną izbę pamięci w Nowych Skalmierzycach i uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanej przez panią Katarzynę Orzechowską lekcji historii. Dodatkowo uczniowie klasy trzeciej przygotowali akademię z okazji Święta Narodowego 3 Maja.

Każde zajęcia kończyły się podsumowaniem i ewaluacją. Uczniowie wypowiadali się pozytywnie na temat zdobytej wiedzy i umiejętności. Wykazywali zainteresowanie, dopytywali się co będzie następnym razem. Rodzice wyrazili pozytywną opinię na temat przeprowadzonych zajęć.