Saturday, 13.4.2024
Name days: Przemysław / Justyna / Ida
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Europejski Dzień Języków

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

tym roku już po raz osiemnasty z inicjatywy Rady Europejskiej świętowaliśmy różnorodność języków. Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, które zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy i jest  obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole obchodziliśmy to święto po raz pierwszy. Same przygotowania do tego dnia rozpoczęły się już kilka dni wcześniej, kiedy to uczniowie klas starszych tworzyli plakaty ilustrujące idiomy w językach nauczanych w naszej szkole, natomiast młodsi przygotowali plakaty z powitaniami w różnych, popularnych językach europejskich. W dniu 26 września zostały wszystkie prace wystawione, uczniowie deklamowali wiersze, odgrywali scenki, dobierali pasujące do siebie przysłowia w różnych językach. Ponadto zostały przeprowadzone testy z angielskiego i niemieckiego z zakresu wiedzy realioznawczej oraz testy gramatyczno-leksykalne. Poprzez te działania chcieliśmy uświadomić naszym uczniom korzyści płynące z nauki języków obcych oraz zachęcić do przełamania barier językowych  w wypowiadaniu się przed publicznością.

Nauczyciele języków obcych