Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Dzień Babci i Dziadka 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W naszej szkole bardzo ważną tradycją jest zaproszenie przez najmłodsze dzieci swoich babć i dziadków na jeden dzień do szkoły. Ci bardzo szczególni goście przybyli do nas na zaproszenie swoich wnucząt już w piątek 17 stycznia. Wszyscy zostali ciepło powitani przez dyrektor szkoły Bożenę Walczak. W miłych słowach pani dyrektor życzyła wszystkim babciom i dziadkom dużo zdrowia oraz wiele radości ze swoich wnucząt. Zaprosiła do obejrzenia przygotowanego dla nich programu artystycznego w wykonaniu uczniów klas I-III. Występ rozpoczął zespół „muzyków” z klasy II, grając na dzwonkach melodię kolędy „Lulajże Jezuniu”. Podtrzymując świąteczny nastrój pierwszaki i drugoklasiści przedstawili montaż słowno – muzyczny: „Jasełkowe spotkanie”. Oczywiście nie zabrakło wierszy i piosenek z okazji Święta Babci i Dziadka – pięknie zaprezentowanych przez wszystkie dzieci z kl. I-III. Pochwaliliśmy się także „małymi talentami” – tańcem w wykonaniu rodzeństwa Marysi i Krzysia oraz pokazem sztuki walki - Taekwondo - zaprezentowanym przez Alana.

Miłe spotkanie uwieńczyło gromkie STO LAT w wykonaniu wszystkich gorąco kochających wnuków, kawa i pyszne ciasta, upieczone przez rodziców. Na koniec dzieci obdarowały swoich najbliższych samodzielnie wykonanymi upominkami. I oczywiście nie zabrakło zaplanowanego przez dzieci walczyka. Każdy wnuk mógł zatańczyć ze swoją babcią i dziadkiem. Ach, co to był za bal!!!

- To najmilszy dla nas czas! Przychodzimy tu z wielką radością! Czujemy się wyjątkowo! Jest to jedna z najpiękniejszych uroczystości! – to słowa naszych gości. A miłe uśmiechy, często wzruszone oczy dziadków, widzących jak dzieci okazują im swoją miłość i przywiązanie są dowodem, że takie spotkania są bardzo ważne i potrzebne.

D.M.