Saturday, 13.7.2024
Name days: Daniela / Henryk / Małgorzata
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie klasy I w roku szkol.2018/2019 realizowali program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka” https://akademiapuchatka.pl/  pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy oraz w Internecie.

Pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane  materiały edukacyjne na stronie internetowej.  Z wielkim zapałem i satysfakcją wypełniali karty pracy, układali puzzle, ćwiczyli zadania praktyczne, odgrywali scenki dramowe i wykonali prace plastyczne. Następnie wykonane prace zebraliśmy w klasowe książeczki na temat bezpieczeństwa. W ramach przeprowadzonych zajęć uczniowie poznali Puchatka, dzięki któremu nauczyli się  jak poruszać się po drodze, przechodzić przez  jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo bawić się w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy, oraz numery alarmowe. Poznali zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Uświadomili sobie jak ważna jest umiejętność rozpoznawania zagrożeń w różnych sytuacjach codziennego życia by bezpiecznie uczyć się i bawić.

Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów w dniu 10.01.2019 r. Wielkiego Testu Bezpieczeństwa. Realizacja zadań wynikających z programu na pewno pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów. Teraz czekamy tylko na uzyskanie certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Twórcy programu Akademia Bezpiecznego Puchatka  uwzględnili i zaprosili  także do udziału  rodziców.  Przygotowali broszury informacyjne z praktycznymi wskazówkami, jak nauczyć dzieci radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia.

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z ulotką opracowaną przez autorów programu.

Pliki do pobrania


                                                                              K. SzczegóraCertyfikat  Akademii Bezpiecznego Puchatka dla uczniów klasy I

W wyniku podjętych działań w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka nasza szkoła nabyła też prawa do posługiwania się prestiżowym certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Po zakończeniu tematyki związanej z bezpieczeństwem i wykazaniem się umiejętnościami i wiadomościami z tego zakresu każdy Pierwszoklasista otrzymał dyplom uznania Klubu Kubusia Puchatka i oczywiście oczekiwany Certyfikat.

Zaobserwowaliśmy, że realizacja zadań wynikających z programu pozytywnie wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole.