Czwartek, 23.5.2024
Name days: Iwona / Michał / Renata
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Ekologiczny teatr w naszej szkole

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniu 9 czerwca w naszej szkole dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III odbyło się przedstawienie o tematyce ekologicznej pt;" EKOLOGIA Z ALICJĄ, KRÓLIKIEM I KAPELUSZNIKIEM! Dzieci przeniosły się do zaczarowanego świata, w którym  Alicja wraz z Królikiem i Kapelusznikiem zmienili i oczyścili piękną krainę ze śmieci i brudu.

Spektakl Teatru Maska pozwolił zbliżyć dzieci do świata przyrody oraz nauczył odpowiedniego podejścia do zwierząt i roślin. Nauczył, że od wszystkich NAS zależy, jak kiedyś będzie wyglądała NASZA planeta Ziemia. Utrwaliliśmy się w przekonaniu, że takie nawyki, jak segregacja, recykling, oszczędzanie wody to kilka małych, ale ważnych kroków do dbałości o przyrodę, a więc o nasz najbliższy kawałek świata.

Dziękujemy Centrum Kultury oraz paniom bibliotekarkom za zorganizowanie miłej niespodzianki!