Wtorek, 28.5.2024
Name days: Wiktor / Inga / Ignacy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Wszystkie Kolory Świata - raport

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Właśnie zakończyliśmy realizację projektu UNICEF "Wszystkie Kolory Świata." Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się w listopadzie 2018 r. od zapoznania nauczycieli i uczniów kl. I - VIII Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych z założeniami projektu. Omówiliśmy cele projektu, etapy pracy nad tworzeniem laleczek, nastąpiła również projekcja filmu znaczeniu szczepień i o konsekwencjach braku szczepień dla dzieci.  Stworzyliśmy gazetkę ścienną na korytarzu szkolnym. Do realizacji projektu przystąpiły klasy – VI, VII oraz VIII. Rozpoczęliśmy przygotowania do tworzenia laleczek przez uczniów. Na zajęciach poświęciliśmy czas na omówienie warunków życia dzieci w Afryce, porównywaliśmy je do naszych standardów. Widzieliśmy jak w naszych uczniach budzi się chęć pomocy innym i jak doceniają swoje warunki życia. Gotowe szablony do wykonania lalek cieszyły się dużym powodzeniem i w szkole zaczęły się pojawiać piękne przytulanki. Niewątpliwie kolejną wielką korzyścią tego przedsięwzięcia było umacnianie więzi rodzinnych, wspólne spędzanie czasu, bo w pracę nad lalką zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice i dziadkowie. Wystawa lalek  - Dzień Wszystkich Kolorów Świata w naszej szkole odbył się 9 stycznia 2019 roku, kiedy do szkoły przyszli uczniowie ze swoimi najbliższymi, aby obejrzeć szkolne Jasełka. Po spektaklu odbyła się aukcja laleczek, wszystkie szybko znalazły nowych opiekunów. Zebraliśmy kwotę 380 złotych która zasiliła konto Stowarzyszenia Polski Komitet Narodowy Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci – UNICEF.Zaangażowanie i postawa naszych uczniów jest godna pochwały. Zarówno my nauczyciele jak i rodzice mogą być z was bardzo dumni. Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie finansowe akcji i liczymy na pomoc podczas VI edycji projektu już w przyszłym roku szkolnym. 

P.F.