Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Mistrzowie Ortografii 2015

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Jesteśmy mistrzami ortografii!!!

Uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli udział w Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Każdy potrafi być mistrzem ortografii”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kotowiecku. Coroczne potyczki ortograficzne adresowane są do uczniów szkół podstawowych Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Konkurs ten odbył się w Kotowiecku 3 marca 2015 roku, wcześniej w naszej szkole przeprowadzono eliminacje szkolne, które wyłoniły skład drużyn reprezentujących Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych. Oto on:

W kategorii klas IV- VI :

- Aleksandra Bączkiewicz, Paulina Nowostawska, Marta Szulc

W kategorii klas II- III:

- Wiktoria Kopras, Wiktoria Andrzejak, Jakub Biedowicz

Myślą przewodnią XIII edycji konkursu stała się sztuka. Temat został zaczerpnięty z ustanowienia przez sejm roku 2015 rokiem Polskiego Teatru Publicznego. Rozgrywkom ortograficznym towarzyszyły słowa wielkiego reformatora teatru i syntetyka sztuk Stanisława Wyspiańskiego „Teatr mój widzę ogromny”.  Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami, które sprawdzały poprawność ortograficzną i zasady polskiej pisowni słownictwa dotyczącego teatru, malarstwa, muzyki, filmu.

Zwycięzcą w kategorii klas IV-VI , a więc laureatem konkursu została nasza drużyna - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych. Nasi młodsi koledzy zajęli IV miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Jesteśmy z was bardzo dumni!