Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Aktywnie po zdrowie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszej szkoły z klas I – III po raz pierwszy przystąpili do programu: „Aktywnie po zdrowie - ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”. Program ten ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Został zorganizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Patronat merytoryczny nad Konkursem obejmują: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu i Turystyki, IŻŻ, SGGW oraz AWF.  

Podczas edycji jesienneJ nasi uczniowie pogłębiali wiadomości na temat zdrowego odżywiania i prawidłowego stylu życia. Na zajęciach pracowali nad plakatem, brali udział w konkursach, poznali i przeprowadzili wiele ciekawych zabaw ruchowych, przez co tworzą pomysły na ciekawe spędzanie czasu wolnego. Głównym założeniem tych działań jest promowanie zdrowego stylu życia – z dala od telewizora czy siedzenia przy komputerze. Ciekawe działania były na bieżąco dokumentowane zdjęciami. Działania te rozszerzone są także dla rodziców, którzy wspomagają działania swoich pociech w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

Wszyscy – dzieci, rodzice i nauczyciele - pragniemy, aby praca, jaką podejmujemy w realizację przedsięwzięcia  zapoczątkowała zmianą w świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej.