Wtorek, 28.5.2024
Name days: Wiktor / Inga / Ignacy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

660-lecie lokacji Biskupic Ołobocznych

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dzień 2 lipca 2017 na długo zapisze się w pamięci mieszkańców naszej wioski, gdyż tego dnia obchodzono uroczystość 660-lecia lokacji Biskupic Ołobocznych. Nasza szkoła bardzo aktywnie współpracuje z środowiskiem lokalnym oraz naszym sołtysem, dlatego podczas tego wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego z Biskupic Ołobocznych z ciekawym programem artystycznym. Na początek wystąpili najmłodsi, przedszkolaki zaprezentowały wiersz W. Bełzy "Kto Ty jesteś?" oraz "Piosenkę o Polsce", następnie wystąpili uczniowie z klasy czwartej w inscenizacji legendy o Bartku, który uratował naszą wieś. W dalszej części uczniowie z klasy piątej zaśpiewali piosenkę o współczesnym Bartku, wyrecytowali garść limeryków o Biskupicach Ołobocznych oraz zaśpiewali optymistyczną piosenkę "Chodź pomaluj mój świat". Na zakończenie wszyscy występujący zaśpiewali naszą ulubioną, szkolną piosenkę o Polsce.