Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Akademia Bezpiecznego Puchatka - finał programu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie z I klasy od października do grudnia br. cyklicznie uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Zadania realizowane były w oparciu o  materiały edukacyjne, udostępnione przez program. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne z Puchatkiem, ćwiczyli właściwe zachowania, wypełniali karty pracy, ze szkolną pielęgniarką trenowali zadania praktyczne: udzielanie pierwszej pomocy i wezwanie pomocy przez telefon. Odgrywali też scenki dramowe.

W ramach przeprowadzonych zajęć dzieci poznały głównego bohatera – Kubusia Puchatka, który wskazywał, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jeździć na rowerze, bawić się w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Uczniowie dowiedzieli się, jak rozsądnie i bezpiecznie korzystać z komputera i Internetu. Uświadomili sobie, że by bezpiecznie uczyć się i bawić powinni umieć rozpoznawać zagrożenia, pojawiające się w różnych sytuacjach codziennego życia.

Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów w dniu 9.01.2019r. Wielkiego Testu Bezpieczeństwa. Test aktywny na stronie internetowej został wzorowo zaliczony. Gratulujemy pierwszakom. A teraz czekamy na uzyskanie certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Twórcy programu Akademia Bezpiecznego Puchatka  uwzględnili i zaprosili  także do udziału  rodziców.  Przygotowali broszury informacyjne z praktycznymi wskazówkami, jak nauczyć dzieci radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z ulotką opracowaną przez autorów programu.

Wychowawca: D. MarciniakPliki do pobrania