Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Czytam z klasą "Lekturki spod chmurki" - II edycja międzynarodowa. I moduł

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki.

Uczniowie z naszej pierwszej, drugiej i trzeciej klasy w bieżącym roku szkolnym przystąpili już po raz drugi do projektu wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III: „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki. Druga edycja, która ma tym razem zasięg międzynarodowy, rozpoczęła się we wrześniu b.r. i trwać będzie do maja 2021 r.

Podczas realizacji pierwszego, jesiennego modułu pod hasłem: „MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW” nasi uczniowie poznali książkę Danuty Parlak pt.: Kapelusz Pani Wrony". Wykonali szereg zadań związanych z projektem. W naszych klasach „stanęło” drzewo czytelnicze z liśćmi – zawierającymi polecanymi przez dzieci książkami. Uczniowie podczas obchodów Dnia Drzewa poznawali różne gatunki drzew, ich liście i owoce, dowiedzieli się, jakie korzyści dają drzewa oraz co im szkodzi. Fajną zabawą było rysowanie-turlanie „Magicznego drzewa”.

Mamy nadzieję, że wiedza zdobywana podczas różnorodnych zadań, zabaw i ćwiczeń będzie zaczątkiem ekologicznej postawy, aby dzieci już teraz i w przyszłości dbały o przyrodę i nigdy jej nie niszczyły. A przede wszystkim, czytając opowiadania zawarte w lekturze, rozwijały zamiłowanie do czytelnictwa – bo to jest główne przesłanie projektu.

                                                                                                                                                                                 D.M.