Piątek, 14.6.2024
Name days: Ryszard / Eliza / Justyna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Aktywnie po zdrowie 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W tym roku po raz kolejny nasi uczniowie z klas I – III przystąpili do programu: „Aktywnie po zdrowie”. Program ten ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Został zorganizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Głównym założeniem działań programu jest promowanie zdrowego stylu życia, w ruchu, ze zdrową żywnością i… – z dala od telewizora, czy siedzenia przy komputerze.  

Podczas edycji zimowej nasi uczniowie pogłębiają wiadomości na temat znaczenia wody, zdrowego odżywiania oraz prawidłowego stylu życia. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, jaką rolę w życiu człowieka odgrywa woda, obejrzały film „Zdrojek i cyferki”, zbadały właściwości i skład wody oraz innych napojów. Dokonały też degustacji różnych zdrowych napojów, wśród których wygrała oczywiście WODA! Atrakcyjnym konkursem okazało się wykonanie ciekawych projektów „Wodolubka” – postaci zachęcającej do picia wody. Wystawki prac ozdobiły klasowe gazetki. Dzieci przygotowały także krótkie przedstawienia dla swojej grupy wiekowej. Występując w scenkach: „Witaminki” oraz „Na straganie” w ciekawy i zabawny sposób promowały wśród siebie zdrowe nawyki żywieniowe. Drugoklasiści postanowili zorganizować też w swojej klasie DZIEŃ WODY. Ubrane w niebieskie stroje dzieci przygotowały plakietki, zorganizowały konkursy o wodzie i zabawę w kalambury, przeplataną wesołymi tańcami. W zabawach królowała oczywiście woda.

Działania te rozszerzone są także dla rodziców, którzy aktywnie wspomagają działania swoich pociech w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Wszyscy – dzieci, rodzice i nauczyciele - pragniemy, aby praca, jaką podejmujemy w realizację przedsięwzięcia  zapoczątkowała zmianą w świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej. Zapraszamy również na stronę internetową w/w programu: WWW.aktywniepozdrowie.pl