Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Eksperymentujemy i uczymy się w praktyce

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

21 marca  dwie uczennice  z kl. IV wzięły udział w konkursie przyrodniczo-ekologicznym pt.: Eksperymentujemy i uczymy się w praktyce organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wlkp. Wszystkie doświadczenia dotyczyły funkcjonowania ciała człowieka. Uczennice naszej szkoły zademonstrowały model ręki, który same wykonały i opowiedziały w jaki sposób się ona porusza. Dziewczynki  zaprezentowały również doświadczenie lustro w lustro, w którym wyjaśniły, jaki otrzymujemy  obraz w jednym lustrze a potem w dwóch lustrach ustawionych pod pewnym kątem. Po zaprezentowaniu doświadczeń wszyscy uczestnicy konkursu rozwiązywali test. Po zmaganiach konkursowych czekała na uczniów drożdżówka i soczek a potem podsumowanie wyników. Uczennice  naszej szkoły otrzymały wyróżnienie .Dla uczennic konkurs ten okazał się interesujący, w którym mogły podziwiać doświadczenia w wykonaniu uczniów z innych szkół a także wykazać się  umiejętnościami oraz wiedzą przyrodniczą.

I.K.