Czwartek, 23.5.2024
Name days: Iwona / Michał / Renata
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Wycieczka do naszej „ małej ojczyzny”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

12 maja, w czwartek, uczniowie klas IV-VII ( 45 osób) wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrało się na wycieczkę do Ostrowa Wielopolskiego. Głównym celem była wizyta w Ostrowskim Centrum Kultury i obejrzenia spektaklu teatralnego pt. „Katarynka”. Wcześniej jednak w ramach realizowanego ogólnoszkolnego projektu historycznego „Mała ojczyzna- znam, rozumiem” odbyliśmy spacer ulicami naszego miasta w poszukiwaniu śladów Powstania Wielkopolskiego.

Zaczęliśmy od wizyty na cmentarzu przy ul. Limanowskiego, gdzie znajduje się pomnik oraz groby uczestników Powstania Wielkopolskiego. Następnie udaliśmy się na ul. Ledóchowskiego, gdzie znajduje się wmurowana w ścianę domu parafialnego tablica kamienna. Dom ten był miejscem, skąd w noc sylwestrową 1918r. wyruszyli powstańcy, by wyzwolić miasto.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w OCK. Spotkanie uczniów z adaptacją teatralną lektury B. Prusa było bardzo fascynujące. Z zapartym tchem śledziliśmy historię pana mecenasa Tomasza i niewidomej dziewczynki, która uczy nas wrażliwości, empatii. Jej wymowa jest uniwersalna: warto pomagać innym. Gra aktorska, scenografia, efekty specjalne, oprawa muzyczna z pewnością na długo utkwią w ich pamięci i z ochotą czekają na następne wizyty w teatrze.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.     B.W.