Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Jestem bezpieczny - zajęcia o ruchu drogowym

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

O tym, jak ważna jest znajomość ruchu drogowego nie trzeba nikogo przekonywać. W naszej szkole pamiętając o tym zawsze na początku roku szkolnego przeprowadzamy pogadanki i lekcje wychowawcze w każdej z klas. Nasi najmłodsi – przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III dodatkowo uczestniczą w praktycznych zajęciach w szkole i w terenie. Podczas spaceru ćwiczą i utrwalają sobie umiejętności dotyczące poruszania się po drodze do i ze szkoły. Szczególny nacisk kładziony jest na naukę przejścia dla pieszych, które znajduje się na ulicy Ostrowskiej. Przejście to należy w naszej miejscowości do szczególnie niebezpiecznych ze względu na bliskość zakrętów i brak chodnika z jednej strony. Ważności tego problemu dodaje wizyta komendanta policji z Nowych Skalmierzyc – pana Klaudiusza Woźniaka, który w sposób szczególny uczula dzieci na wszelkie sytuacje związane z bezpieczeństwem w domu, szkole i na ulicy.

Uwaga: ważnym ogniwem nauki bezpiecznych zachowań jest przystąpienie naszej szkoły do internetowego programu: Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa (SKB).

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I-VI do zapisania się do SKB.

W ramach działania Klubu możesz:

  • ZDOBYĆ I UAKTUALNIĆ WIEDZĘ NA TEMATY BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

  • UCZYĆ SIĘ PRZEZ DOSKONAŁĄ ZABAWĘ PRZY KOMPUTERZE

  • ZOSTAĆ EKSPERTEM OD BEZPIECZEŃSTWA

Każdy członek klubu powinien ukończyć program multimedialny „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” umieszczony na stronie internetowej www.bezpieczenstwo.renault.pl
Interaktywny E-learning, bogaty w ciekawostki, quizy i zabawy, poprzez zabawę prezentuje
w ciekawy sposób najważniejsze zasady ruchu drogowego.
ZAJRZYJ TAM KONIECZNIE!!