Czwartek, 23.5.2024
Name days: Iwona / Michał / Renata
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Zabawa Sztuką

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W bieżącym roku szkolnym 2022/23 przedszkolaki z grupy młodszej przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Zabawa Sztuką. Według autorki projekt ten odnosi się do świata sztuki, w kontekście sztuk plastycznych takich jak: malarstwo, architektura, rzeźba, ceramika, fotografia, wzornictwo, rysunek i wiele innych. Należy wspomnieć, że głównym celem tego projektu jest programowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. (źródło: Projekt Edukacyjny Zabawa Sztuką).


1. „PRZEPIS NA FARBĘ”

W ramach projektu Zabawa Sztuką dzieci z grupy młodszej wykonały pracę plastyczną pt. „JESIENNY KRAJOBRAZ”. Obrazki zostały namalowane farbą jadalną zrobioną z jogurtu naturalnego i barwników spożywczych. Przedszkolaki miały ogromną radość z tworzenia takich wyjątkowych prac.

 

 

 

2. „BAJKOWE OBRAZY”

To kolejne prace wykonane przez dzieci w ramach projektu Zabawa Sztuką. Przedszkolaki wysłuchały audiobajkę pt. „Moje kolory” i poznały obraz 2105, A. Szewczuk  na podstawie którego bajka powstała. Maluchy bardzo chętnie wypowiadały się, na temat bajki. Dzieci chciały spróbować takiego malowania jak Ewa i Ola w bajce. Poniżej można zobaczyć efekty ich pracy i ogromnego zaangażowania.

 

 

 

3. „TWAL”

Prace wykonane przez młodsze przedszkolaki techniką plastyczną TWAL są wyjątkowe i pomysłowe. Wszyscy starali się, aby obrazki były niepowtarzalne i oryginalne. Jednak najważniejsza była wspaniała zabawa i uśmiechy na buziach dzieci.

 

 

 

4. „ODPOWIEDŹ NARYSOWANA”

W ramach projektu przedszkolaki miały za zadanie odpowiedzieć na pytanie „O czym śni chłopiec?”w formie pracy plastycznej. Dzieci mogły wybierać z wielu ciekawych obrazów, jednak ostatecznie najbardziej spodobał im się obraz ukazujący śpiącego chłopca. Milusińscy mieli mnóstwo ciekawych pomysłów, jednak ostatecznie prace dzieci wyglądają kolorowo  i tęczowo.


 

5. „ARCHITEKCI”

To temat, w którym dzieci z grupy młodszej odnalazły się znakomicie. Przedszkolaki budując z klocków stworzyły miniaturę Zamku Królewskiego w Warszawie. Dzieci bawiły się doskonale.


 

6. „EKSPRESJONIZM  ABSTRAKCYJNY”

To kolejne prace naszych milusińskich. Dzieci spontanicznie rozlewały farbę, chlapały. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem tworzyły ciekawe dzieła.