Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Czytam z klasą - sprawozdanie z MODUŁU III

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W III module ogólnopolskiego programu „Czytam z klasą” hasłem przewodnim były: POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI. Moduł ten realizowany był w kwietniu i maju br., w systemie zdalnym. Moduł realizowany zdalnie, tym razem pod bacznym okiem rodziców, mimo trudności udało się wszystkim zrealizować z powodzeniem.

Uczniowie klasy pierwszej wybrali i pracowali z „Wierszami dla dzieci” Jana Brzechwy.

Dzieci wykonały strony do "Lekturnika", poznając postać Jana Brzechwy zapoznały się z jego twórczością. Wykonały rysunki bohaterów wybranych wierszy oraz przepiękne kukiełki, z którymi wystąpiły w filmikach łącząc się przez Messenger w konkursie recytatorskim.

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej w III module zainteresowali się twórczością dwóch poetów: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Poznali twórczość i życiorys obu autorów poprzez portrety lub plakaty. Wykonali  sylwety bohaterów do wybranego wiersza. W ten sposób poznali Kaczkę Dziwaczkę, Grzesia, Dwa Michały, Igłę z nitką, a niektórzy sami stali się bohaterami ulubionych wierszy. Zaprezentowali też swoje zdolności aktorskie w recytacjach, poprzez stroje i rekwizyty, czasem nawet ze swoim rodzeństwem. A nagrane występy przesłane były do wychowawczyń przez Messengera.

Ponadto trzecioklasiści zaprezentowali swoje domowe biblioteczki i zachęcili koleżanki i kolegów do przeczytania wybranych pozycji.

Zabawa przednia, mimo „braku szkoły” moduł zrealizowany był „koncertowo”. Na zakończenie wszystkie klasy otrzymały CERTYFIKAT.

Mamy nadzieję, że taka forma rozwijania zainteresowań czytelniczych zachęciła najmłodszych do poznawania ciekawych, różnych książek i rozbudzi w nich zamiłowanie do czytelnictwa.