Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Wiosenny szalony tydzień

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wiosna to radosny czas, dlatego aby umilić uczniom naszej szkoły oczekiwanie na pierwsze promienie wiosennego słońca Samorząd Uczniowski zaproponował wyzwania na poszczególne dni tygodnia. W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka, królował kolor zielony oraz trzylistne koniczynki. Wtorek był Dniem na Opak, nosiliśmy ubrania na odwrót oraz buty nie do pary. W środę uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością obchodząc Dzień bez Plecaka. Okazało się, że podręczniki można przynieść do szkoły w wózku dla lalek, kasku motocyklowym, walizce, kartonie i wielu innych niezwykłych rzeczach. 21 marca był Dniem Kolorowej Skarpetki. W geście solidarności z osobami z Zespołem Downa uczniowie założyli różnokolorowe skarpetki. Był to również dzień gier i zabaw zespołowych. Młodsi tworzyli pracę z plasteliny, wśród starszych prym wiodły gry planszowe. Ostatnim wyzwaniem na piątek był Dzień Szalonej Fryzury. Tu również uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością. Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim uczniom naszej szkoły za wspólną zabawę oraz zaangażowanie w ten wiosenny, „szalony” tydzień.