Czwartek, 18.4.2024
Name days: Alicja / Bogusław / Barbara
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Dzień Świętego Patryka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

17 marca to Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. To święto irlandzkie kojarzone jest z kolorem zielonym, hucznymi zabawami i paradami. Nasza szkoła również wzięła udział w jego obchodach. Uczniowie oglądali filmy i prezentacje przedstawiające tradycje tego święta. Klasy 1-3 przygotowały ilustracje przedstawiające symbole związane z jego obchodami, które następnie ozdobiły gazetkę na szkolnym korytarzu. Natomiast uczniowie klas  4-8 rozwiązywali quizy sprawdzające zdobytą wiedzę. Każda z klas otrzymała dyplom uczestnictwa w tym wydarzeniu. Dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy przygotowały koniczynki, które następnie rozdały pracownikom naszej szkoły. Tego dnia w stroju dominował kolor zielony oraz trójlistna koniczyna.