Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Święto Szkoły - Święto Niepodległości 2013

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Nasza szkoła nosi dumne imię, nasz patron to Orzeł Biały, dlatego też co roku obchodzimy święto naszej szkoły w przeddzień Święta Niepodległości. W tym roku miało to miejsce w piątek 8 listopada 2013 roku. Ten dzień był niezwykle uroczysty i dostojny. Świętowanie rozpoczęliśmy od udziału we mszy świętej w naszym kościele w Biskupicach Ołobocznych. Następnie uroczysty pochód złożony z wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły na czele z pocztem sztandarowym powędrował pod pomnik żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej, zapaliliśmy tam znicze i uczciliśmy pamięć naszych bohaterów minutą ciszy. Po powrocie do szkoły zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej i tam wzięliśmy udział w akademii poświęconej Świętu Niepodległości. Na zakończenie wszyscy włączyli się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Uważamy, że kultywowanie naszych rodzimych, narodowych tradycji jest bardzo ważne i z pewnością na stałe wpisało się w nasz szkolny ceremoniał.