Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Ślubowanie klasy I

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

11 października to ważna data dla pierwszoklasistów z naszej szkoły. Tego dnia nasi najmłodsi uczniowie zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych.

Na uroczystość ślubowania przybyli goście: zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Pan Zdzisław Mielczarek, Kierownik Referatu Oświaty i Wychowania Pan Daniel Mituła oraz rodzice pierwszkolasistów. Obecni byli również koledzy i koleżanki z klasy II i III wraz z wychowawczyniami. Na początek Dyrektor Szkoły Pani Bożena Walczak skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie klasy I powitali uroczyście sztandar i złożyli przyrzeczenie:

"Ślubuję uroczyście!
Będę starał się być dobrym uczniem i dobrym Polakiem...”

Swój pierwszy egzamin na pierwszaka dzieci zdawały w obecności „szkolnego króla i królowej”. Wykonując kolejne zadania udowodniły, że znają katechizm Każdego Polaka, potrafią przechodzić przez jezdnię, wiedzą też, kto pracuje w szkole i jak się w niej zachować. Ze śpiewem i uśmiechem, nawet po wypiciu soku z cytryny, poprosiły o ceremoniał pasowania. Aktu tego dokonali wspólnie pan burmistrz z panią dyrektor.

Na koniec uroczystości uczniowie ze starszych klas powitali „nowych uczniów” wierszem, piosenką oraz wesołym tańcem. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe upominki. A rodzice umilili ten dzień przygotowanym słodkim poczęstunkiem – „krokodylowym” tortem.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.