Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Twoje dane – Twoja sprawa

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła przystąpiła do X edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa” organizowanego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych. Jednym z celów programu jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat poszanowania praw człowieka, w tym szczególnie prawa do prywatności i ochrony danych osobowych.

28 stycznia przypadał Dzień Ochrony Danych Osobowych. Z tej okazji 12 lutego, po feriach zimowych nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz języka polskiego, angielskiego i informatyki przeprowadzili we wszystkich klasach zajęcia związane z ochroną danych. Uczniowie pracowali w grupach, rozwiązywali rebusy i krzyżówki. Wykonywali plakaty i rysunki, z których została utworzona wystawa zaprezentowana na korytarzu szkolnym.DBI

19 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji we wszystkich klasach odbyły się zajęcia lekcyjne związane z bezpieczeństwem w sieci oraz ochroną danych osobowych. Klasy I – III rozwiązywały krzyżówki i łamigłówki dotyczące Internetu oraz oglądały filmiki o cyberprzemocy i innych niebezpieczeństwach w sieci. Uczniom klas starszych przypomniano o zagrożeniach wiążących się z nierozważnym korzystaniem z Internetu oraz przekazano informacje o tym, jak świadomie i rozważnie prezentować się online. W realizacji zajęć wykorzystano pakiet materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, NASK – Państwowy Instytut Badawczy oraz Fundację Dajmy Dzieciom Siłę.

Ogłoszono konkurs informatyczny polegający na stworzeniu przez uczniów prezentacji multimedialnej lub filmu o zagrożeniach w sieci.