Poniedziałek, 22.4.2024
Name days: Łukasz / Kaja / Teodor
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Warsztaty laboratoryjne z chemii

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

28 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych w Zakładzie Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, które odbyły się w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki. Głównym celem zajęć prowadzonych przez panią dr Annę Wypych-Stasiewicz jest pogłębianie wiedzy z zakresu chemii, wdrażanie uczniów do samodzielnego wykonywania doświadczeń oraz bezpiecznej pracy laboratoryjnej, rozwijanie umiejętności obserwacji, a także wyciągania wniosków z przebiegu doświadczeń chemicznych. Podczas warsztatów ósmoklasiści samodzielnie przeprowadzali ciekawe doświadczenia, m.in.: rozdzielili mieszaninę na składniki metodą chromatografii, obserwowali reakcję kwasów z metalami, przeprowadzali reakcje strąceniowe oraz badali właściwości utleniające jonów manganianowych (VII), spalali etanol, a także  przeprowadzali elektrolizę i wykrywali glukozę za pomocą próby Tollensa i Trommera.

Kolejny wyjazd odbędzie się już w przyszłym roku szkolnym, gdyż uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w działaniach, które wspierają ich aktywność badawczą i jednocześnie rozbudzają zainteresowania chemią.

S.N.