Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Trzymajmy się prosto - innowacja

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Innowacja pedagogiczna  realizowana  w Szkole Podstawowej

im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

 

Tytuł innowacji:  „Trzymajmy się prosto”

Autor innowacji :  Elwira Mielcarek

Typ innowacji: terapeutyczno – zdrowotna

Podczas działań realizowane będą treści oparte na programie autorskim z gimnastyki korekcyjnej”Trzymajmy się prosto”. Innowacyjność obejmuje zmiany w ramach kształcenia, wychowania i opieki, które dotyczą szeroko pojmowanej problematyki kondycji zdrowotnej indywidualnej i społecznej

Planowany czas realizacji :

 Innowacja będzie realizowana na zajęciach wychowania fizycznego . Objęci są nią uczniowie klas IV – VIII od 1.09.2021r. do 24.06.2022r.

Celem głównym zajęć jest wytworzenie u uczniów nawyku utrzymania prawidłowej postawy i umiejętne stosowanie go w życiu codziennym.

W codziennym życiu na ogół zbyt późno zwracamy uwagę na kształtowanie się organizmu dziecka. Wszelkim wadom można jednak przeciwdziałać. Zajęcia gimnastyki korekcyjnej w szkole mogą w znacznym stopniu zapewnić prawidłowy rozwój dziecka.

Zaniedbanie ćwiczeń korygujących wady postawy może doprowadzić do zmniejszenia sprawności układu krążenia, układu oddechowego, narządu ruchu, a także do zmian zwyrodnieniowych.

Innowacja przeznaczona jest dla klas IV - VIII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych  i jest jednolity dla każdego poziomu wiekowego. Wśród zakwalifikowanych osób na gimnastykę korekcyjną występują następujące wady postawy : asymetria łopatek, skolioza, stopy płasko – koślawe.

Należy jednak pamiętać o zwiększaniu intensywności ćwiczeń, ilości powtórzeń oraz doborze odpowiednich przyborów w zależności od wieku i stopnia zaawansowania ćwiczących.