Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Spotkanie z Filharmonią

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Już po raz drugi do naszej szkoły zawitali muzycy z Symfonicznej Orkiestry Filharmonii Kaliskiej. Spotkanie to odbyło się dnia 26 kwietnia 2013 roku i brali w nim udział wszyscy nasi uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Tym razem mogliśmy poznać budowę oraz usłyszeć cudowne brzmienie instrumentów smyczkowych. Kompozycje Johanna Straussa w wykonaniu kwartetu smyczkowego oczarowały naszych uczniów tak bardzo, że było wielu chętnych do pobrania pierwszej lekcji gry na wiolonczeli. Na zakończenie uczniowie wykonali wraz z orkiestrą walc "Nad pięknym modrym Dunajem", oklaskom i autografom nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejną lekcję.