Czwartek, 18.4.2024
Name days: Alicja / Bogusław / Barbara
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkolny konkurs ortograficzny 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dla UCZNIÓW KLAS IV – VI

SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BISKUPICACH OŁOBOCZNYCH

Etap szkolny konkursu ortograficznego dla kl. IV – VI „ Każdy potrafi być mistrzem ortografii” odbył się w naszej szkole 18 lutego 2014 r. o godz. 13.30. Wzięło w nim udział 10 uczniów z kl. IV - VI: Karolina Serafinowska, Oliwia Chlasta, Marta Szulc, Klaudia Szymczak, Milena Braunn, Aleksandra Bączkiewicz, Sylwia Walasiak, Aleksandra Klońska, Natalia Wolniaszek.

Tegoroczny konkurs przebiegł pod hasłem : „Kiedy dobrze, a kiedy źle–czyli ortografia w niebezpieczeństwie”.

Uczennice pisały dyktando na temat bezpieczeństwa na drodze, wymyślały hasło związane z tematem oraz wykazywały się znajomością zasad pisowni wyrazów z trudnością ortograficzną.. Na wykonanie powyższych poleceń miały 45 minut. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Beata Wągrowska.

Uczestnik mógł maksymalnie zdobyć 21 pkt.

Oto laureaci etapu szkolnego:

Pierwsze miejsce uzyskały ex aeguo ( równorzędnie) uczennice kl.V

  1. Marta Szulc- 20 pkt, Sylwia Walasiak- 20 pkt
  2. Karolina Serafinowska- 19 pkt

Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie ortograficznym w etapie gminnym, który odbędzie się 28 lutego w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kotowiecku. Życzymy sukcesów i trzymamy kciuki!

organizator konkursu: Beata Wągrowska