Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Poczytaj mi przyjacielu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Z dniem 1 października 2009 roku Szkoła im. Orła Białego przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Poczytaj mi przyjacielu”. Program przeznaczony jest dla dzieci z grupy przedszkolnej. Do udziału w programie zgłaszają się chętni uczniowie klas V i VI, którzy czytają swoim młodszym kolegom książki.Spotkania takie odbywają się dwa lub trzy razy w miesiącu.
W ramach programu uczniowie  czytają bajki, baśnie, legendy, wierszyki oraz utwory literatury dziecięcej,  Przygotowują  również przedstawienie dla maluchów  np. „. Księżniczka na ziarnku grochu”, „Kopciuszek”, 'Calineczka”.  Dzieci przedszkolne mają też  możliwość wykonywania różnorodnych prac plastycznych do wysłuchanych utworów. W ramach projektu organizowane jest coroczne Święto Pluszowego Misia. Celem programu jest zachęcenie dzieci do zaangażowania się w czytelnictwo na rzecz najmłodszych, pobudzanie wyobraźni dzieci oraz wprowadzenie małych słuchaczy w bajkowy klimat.    
Efektem działań związanych z programem jest: poszerzenie słownictwa dziecka, rozwijanie swobodnych wypowiedzi dzieci na temat poznanych tekstów, doskonalenie umiejętności formułowania pytań i odpowiedzi do przeczytanego tekstu, doskonalenie umiejętności słuchania tekstów i utworów literackich czytanych przez starszych kolegów, rozbudzenie zainteresowania książką jako źródłem wiedzy.