Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

XIV Zlot Dzieci i Młodzieży Powiatu Ostrowskiego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

        W dniu 31 maja 2014 r. odbył się pieszy rajd pod hasłem „XIV zlot dzieci i młodzieży powiatu ostrowskiego”. Na terenie naszej szkoły zaplanowano metę rajdu. Głównym organizatorem imprezy był Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim, a współorganizatorami Powiat Ostrowski, Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce, Szczep drużyn ZHP „Jedenastka” z Ostrowa Wlkp i nasza szkoła – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych. Pogoda w dniu rajdu dopisała, uczestnicy wyruszyli na trasy piesze , rowerowe oraz dowolne. W zlocie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz osoby dorosłe.

Celem rajdu była przede wszystkim popularyzacja krajoznawstwa powiatu ostrowskiego i najbliższych okolic naszej gminy, a także propagowanie aktywnych form wypoczynku – turystyki pieszej, rowerowej oraz nordic walking.

Ponieważ 31 maja uznany jest jako Międzynarodowy Dzień bez papierosa, członkowie szkolnego koła PCK z naszej szkoły przygotowali tematyczny transparent, na którym widniały informacje i rysunki mówiące o szkodliwości i skutkach palenia papierosów, a po ukończeniu rajdu dla każdego młodego uczestnika przygotowany został okolicznościowy dyplom propagujący zdrowy styl życia.  

Wyruszyliśmy obraną przez siebie trasą dowolną- po ulicach Biskupic Ołobocznych. Początek był przy naszym kościele św. Bartłomieja, następnie szliśmy ul. Środkową, Łąkową, przez Parcele aż do mety rajdu na szkolnym boisku. Na trasie odbyły się konkursy sprawnościowe, które pozwoliły wyłonić mistrzów następujących konkurencji: mistrz skoków na skakance, rzutów woreczkiem do celu, żonglerki piłką nożną, wyborowego strzelca na bramkę, najlepszego siatkarza i największego mocarza. Na mecie przeprowadzono dla chętnych uczestników rajdu konkurs krajoznawczy pt.„Czy znasz Powiat Ostrowski?” ze szczególnym uwzględnieniem gminy i miasta Nowe Skalmierzyce. Przedstawiciele naszej szkoły – Marta Szulc, Gracjan Cwynar, Aleksandra Pawlicka zdobyli czołowe lokaty w tym konkursie. Chętnie braliśmy też udział w konkurencja sprawnościowych, nad których przebiegiem czuwali harcerze. I tutaj udało nam się również wyróżnić.

            Na zakończenie rajdu wszystkim uczestnikom podziękowała Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych Pani Bożena Walczak, komandor rajdu – pani Maria Szubert - Kornaszewska a przedstawiciele starostwa i gminy wręczyli zwycięzcom nagrody. Wszystkie uczestniczące w rajdzie drużyny otrzymały dyplomy i podziękowania za udział w rajdzie.