Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

W krainie tulipanów i róż - konkurs

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

To międzyszkolny konkurs plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły klas IV i VII.  

Konkurs ten składał się z dwóch etapów:

Pierwszy, to zwiedzanie gospodarstwa Państwa Nowackich, gdzie wprowadzono nas w świat tulipanów oraz róż, mogliśmy poznać ich uprawę, warunki jakich potrzebują oraz niesamowite odmiany i kolory. Etap ten odbył się 25 lutego tego roku.

Drugi etap, obejmował część artystyczną – twórczą i polegał na namalowaniu na płótnie dowolnymi materiałami kompozycji kwiatowych, dla których inspiracją były barwy i odmiany kwiatów  zaobserwowane podczas wcześniejszej naszej wycieczki. Etap ten odbył się w kolejnym tygodniu, czyli 4 marca.

W konkursie wzięły udział trzy zaprzyjaźnione szkoły: Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach wraz z Panią Magdaleną Zielezińską – Wypiorczyk, nasza szkoła oraz Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Ociążu jako organizator konkursu wraz z opiekunem grup Małgorzatą Olechowską. Ogółem udział wzięło dwudziestu dziewięciu uczestników klas IV-VIII.

Efektem tego działania są powstałe, prace malarskie, namalowane na płótnie.

Ogłoszenie wyników laureatów konkursu oraz wernisaż prac odbędą się pod koniec miesiąca, wtedy również umieścimy na stronie szkoły zdjęcia prac i nazwiska zwycięzców.